Lietuvos krūties vėžio asociacijos priešistorė siekia 2018 m. rugsėjį Klaipėdoje vykusią tarptautinę konferenciją „Krūtis tausojantis gydymas“, kurią kartu su Klaipėdos universitetine ligonine organizavo Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija.

Būtent šio renginio metu garsiai nuskambėjo idėja įkurti krūties vėžiu sergančių pacientų mokyklą. Idėja greitai tapo kūnu: medikai entuziastai jau po pusmečio pavasarį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje organizavo pirmąsias paskaitas, į kurias atėjo per kelias dešimtis žmonių. Rudenį buvo organizuotas naujas paskaitų ciklas.

Sulaukus tokio didelio susidomėjimo tapo akivaizdu, kad patikimos ir mokslu pagrįstos informacijos onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems nebus per daug, o naujausia informacija su kolegomis nori dalintis ir patys medikai. Tuomet ir kilo mintis oficialiai įkurti Lietuvos krūties vėžio asociaciją, kuri vienytų sveikatos priežiūros specialistus, dirbančius krūties vėžio gydymo srityje, rūpintųsi jų kvalifikacija ir mokslo plėtojimu, o taip pat rūpintųsi sergančiųjų, jų artimųjų ir visuomenės edukacija.

2020 m. sausį buvo įregistruota Lietuvos krūties vėžio asociacija, kurios pirmininke išrinkta gydytoja chirurgė dr. Agnė Čižauskaitė.