Moteriškumo ir vilties šventė, skirta krūties vėžio prevencijai ir moterims, kurioms jau teko stoti į kovą su šia liga. Šiuo renginiu norima didinti krūties vėžio žinomumą ir solidarumą visuomenėje, skatinti moteris prisiimti atsakomybę už savo sveikatą.
Šio renginio idėjos autorius – Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vyresnysis brolis Sigitas Benediktas Jurčys.
Pirmoji „Šv. Megdelonos naktis“ įvyko 2019 m. liepą, ją organizavo Šv. Pranciškaus Vilties miestas, Šv. Pranciškaus onkologijos centras ir Nacionalinė krūties ligų asociacija. Po metų vyko antras renginys, kurio pagrindiniais organizatoriais tapo Lietuvos krūties vėžio asociacija.
Antrosios „Šv. Magdalenos nakties“ metu Klaipėdoje įsikūrusiame Šv. Pranciškaus onkologijos centre Lietuvos krūties ligų specialistai su visuomene diskutavo apie krūties vėžio diagnostiką ir gydymą, buvo organizuota neatlygintina ultragarsinė krūtų patikra, konsultavo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojos.
2020 metais vykusio renginio metu daugiau nei 100 moterų buvo atliktas krūtų echoskopinis tyrimas. Džiugu, kad nei vienai jų nebuvo diagnozuota onkologinė liga.
Po paskaitų ir sveikatos patikrų moterys ir merginos kviečiamos dalyvauti bėgime ar ėjime Bėgant arba einant įveikti simbolinį atstumą nuo Klaipėdos vasaros koncertų estrados iki Šv. Pranciškaus onkologijos centro 2020 metais ar žiedinę Vilties bėgimo trasą 2021-aisiais.
„Šv. Magdalenos naktis“ – sveikųjų ir sergančiųjų ėjimas ir bėgimas kartu nakties metu yra graži solidarumo ir tikėjimo prisikėlimo aušra išraiška. Renginys skirtas švęsti gyvenimą. Tai – moteriškumo ir vilties šventė. Ji skirta moterims, kurios buvo, yra arba gali būti paliestos krūties vėžio ligos. Kaip ir Šv. Magdalena naktį ieškojo Kristaus ir rado prisikėlimo viltį, taip ir moterys kviečiamos kartu keliauti iš tamsos į šviesą, atiduoti Kristui savo žaizdas“, – sako brolis Benediktas.
Renginyje norinčios dalyvauti moterys sumoka simbolinę auką. Surinkta parama būna skirta komunikacijai su visuomene atrankinės mamografinės patikros papuliarinimu bei krūtų patikros paskata. Informacijos stoka sąlygoja tai, kad Lietuvoje vis dar nustatoma daug krūties vėžio ligos stadijų.
Na, o tie, kurie nenori bėgti ar eiti, taip pat nenuobodžiauja. Pavyzdžiui, 2020 metais susibūrę Šv. Magdalenos rožyne bendravo ir grožėjosi dailininkės Kunigundos Dineikaitės tapybos paroda, iki vėlumos klausėsi Klaipėdos diksilendo „Memeland“ muzikos. 2021 metais klausėsi Claros Gambini koncerto.
Ilgą laiką buvo manoma, kad Šv. Magdalena buvo laisvo elgesio moteris, tačiau popiežiaus Pranciškaus paskelbtame dekrete Marija Magdalena buvo vadinama Apaštalų apaštale. Ji priklausė artimiausiam Jėzaus mokinių ratui ir buvo pirmoji, kuri sutiko prisikėlusį Kristų. Ji viltingai bėgo pranešti šią žinią apaštalams. Būtent čia ir slypi simbolinio bėgimo Šv. Magdalenos naktį priešistorė.
Be to, Klaipėdoje įsikūrusio Vilties miesto gimtadienis yra liepos 22-oji. Tą dieną, kai švenčiama Šv. Magdalenos šventė, broliai pranciškonai sulaukė Dangaus ženklo, raginančio įkurti Šv. Pranciškaus onkologijos centrą.