Šv. Magdalenos naktis 2021
2021 m. liepos 17 d. Klaipėda
Siekiant atkreipti dėmesį į pasaulyje dažniausią moterų onkologinę ligą – krūties vėžį – 2021 m. liepos 17 d. Klaipėdoje organizuota Šv. Magdalenos naktis.

Siekiant atkreipti dėmesį į pasaulyje dažniausią moterų onkologinę ligą – krūties vėžį – 2021 m. liepos 17 d. Klaipėdoje organizuota Šv. Magdalenos naktis. Renginio metu vyko mokslinė praktinė konferencija „Viltis tiesoje. Kelionėje per krūties vėžį“ apie šios ligos aktualijas, dalyvavo ne tik medicinos specialistai, bet ir visi norintys; geriausi šalies krūtų ligų specialistai neatlygintinai kvietė atlikti ultragarsinę krūtų patikrą, taip pat vyko plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų konsultacijos moterims, kurioms teko susidurti su šia liga.

Šv. Magdalenos naktį organizuoja MBO Lietuvos Šv. Kazimiero Provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio Vienuolynas, Šv. Pranciškaus Vilties miestas, Lietuvos krūties vėžio asociacija, Šv. Pranciškaus onkologijos centras ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Šio renginio idėjos autorius – Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vadovas brolis Sigitas Benediktas Jurčys.

Lietuvos krūties vėžio asociacijos valdybos pirmininkė gydytoja chirurgė dr. Agnė Čižauskaitė sako, kad Šv. Magdalenos nakties tikslas – paraginti moteris pasirūpinti savimi ir ateiti pas krūtų ligų specialistus pasitikrinti profilaktiškai, net ir nejaučiant jokių simptomų. Tai daryti reikia dėl to, kad paprastai krūties vėžys pradinėse stadijose nepasireiškia jokiais simptomais. Kai pastebėjusios ligą, moterys kreipiasi į gydytoją, ji paprastai jau būna lokaliai išplitusi, kartais aptinkamos ir atokios metastazės. Tuomet gydymas pareikalauja daug laiko ir jėgų, o išgyvenamumas nebūna toks geras, kaip tik atsiradus ligai. Tokių atvejų Lietuvoje – vis dar labai daug.

„Atrankinėje mamografijos patikros programoje Lietuvoje gali dalyvauti moterys nuo 50 metų, tačiau siūlau nelaukti ir visoms moterims apsilankyti pas krūtų ligų specialistus, sulaukus 30–35 metų, net jei giminėje ir nebuvo šia liga sirgusiųjų. Konsultacijos metu su specialistu aptariami nusiskundimai (jei jų yra) ir sveikatos istorija. Po pokalbio gydytojas apžiūrės, čiuopiant įvertins krūtis bei sritinius limfmazgius, jei reikės – paspaus krūtų spenelius ir įvertins išskyras, galiausiai atliks mamografiją ar tyrimą ultragarsu. Tikrintis moteris kviečiame ne tik renginio metu, rūpintis savo sveikata reikia visuomet. Šiemet kviesdami moteris sakėme: „Ateik pasitikrinti, tai gali išgelbėti tau gyvybę“. Juk tik pačios būdamos sveikos moterys turės jėgų pasirūpinti ir joms brangiais žmonėmis“, – teigia dr. A. Čižauskaitė ir priduria, kad ankstyvos stadijos krūties vėžys šiandien jau nėra mirties nuosprendis, išgyvenamumas siekia daugiau nei 95 proc.

„Ateik pasitikrinti, tai gali išgelbėti tau gyvybę“.

Po paskaitų ir sveikatos patikrų moterys ir merginos buvo kviečiamos dalyvauti naktiniame moterų bėgime ar ėjime, kurie vyko Klaipėdos miesto gatvėmis: nuo Atgimimo aikštės žiedine 3 km „Vilties bėgimo“ trasa.

Visoms moterims siūloma puoštis tamsoje spindinčiais drabužiais, o veidus dabinti specialiais fluorescuojančiais dažais. Tokiu būdu buvo siekiama, kad visos dalyvės suformuotų spindinčią šviesą ir viltį nešančią bangą, kuri nuvilnytų per visą Klaipėdos centrą.

Grįžti į reginių sąrašą
Paskutiniai renginiai
2021 m. liepos 17 d. Klaipėda
Šv. Magdalenos naktis 2021
Siekiant atkreipti dėmesį į pasaulyje dažniausią moterų onkologinę ligą – krūties vėžį – 2021 m. liepos 17 d. Klaipėdoje organizuota Šv. Magdalenos naktis.
2020 m. liepos 18 d. Klaipėda
Šv. Magdalenos naktis 2020
Šv. Magdalenos nakties bėgimo renginys prasidėjo Pranciškaus onkologijos centre. Čia LTKVA valdybos pirmininkės Agnės Čižauskaitės sukviesti susirinko Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojai: Marija Sakalauskaitė, Eglė Gvazdaitė, Loreta Stončienė, Donatas Petrauskas, Bernardas Vasiliauskas, jų kolegos iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės: Miglė Stakytė, Algirdas Kasiliauskas ir Liudvikas Granickas, iš Vilniaus Santaros klinikų atvyko gydytoja Gabrielė Latakaitė-Čiuladė. Jie kartu neatlygintinai atliko ultragarsines patikras 100 moterų, o10 moterų konsultavo dėl krūties atkūrimo galimybių, krūtų simetrijos atstatymo ar spenelio-areolės komplekso atkūrimo. Jiems talkino savanoriai, o tyrimams reikalingą aparatūrą ir priemones suteikė Northway medicinos centras. Tuo pat metu greta esančioje Šv. Pranciškaus bažnyčioje iš Kauno atvykusi LSMU Kauno klinikų gydytoja onkologė chemoterapeutė Edita Juodžbalienė pasidalino žiniomis apie sveikos gyvensenos įtaką krūties vėžio prevencijai ir gydymui, gydytoja chirurgė Agnė Čižauskaitė skaitė paskaitą apie naujausias krūties vėžio diagnostikos galimybes. Vakare moterys ir mergino rinkosi prie Vasaros estrados bėgimui ir ėjimui (3,5 km). Jas pasitiko Klaipėdos universiteto šokių grupė „Leader dance“. Po brolio pranciškono Benedikto ir Agnės Čižauskaitės pasveikinimo startą bėgimui davė asociacijos valdybos narys Gediminas Smailys. Finišavusias prie Šv. Pranciškaus onkologijos centro sutiko šeimų nariai ir bendruomenė. Kartu susibūrę Šv. Magdalenos rožyne bendravo ir grožėjosi dailininkės K. Dineikaitės tapybos paroda. Iki vėlumos skambėjo Klaipėdos diksilendo „Memeland“ muzika, dainos ir eilės.